logo

شرکت رهنمون فناوري اطلاعات (سهامی خاص) در سال 1381 با مالکیت خصوصی به شماره ثبت 196417 در تهران با هدف اجرای پروژه های شبکه و ارایه راهکارهای جامع پردازش، انتقال و نگهداری اطلاعات تاسیس گردید.

رهنمون در زمينه مشاوره، طراحی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازي، نظارت و ارائه خدمات پشتیبانی بر اجرای پروژه های IT شامل شبكه هاي ديتا مسي، فيبر نوري، بي سيم، مراکز داده، مراکز محاسبات سنگین و ذخیره سازی انبوه اطلاعات در سطح كشور و بخصوص در راه اندازی زیر ساخت ICT پروژه های صنایع برق شامل تولید و توزیع نیرو و نفت شامل استخراج و پالایش با بالاترین استانداردهای روز دنیا در زمینه کابل کشی ساختیافته و شبکه مشغول به فعاليت ميباشد.

بدليل سابقه طولاني در اجراي پروژه هاي ICT مورد اعتماد اشخاص و سازمانهاي متعدد دولتي و خصوصي جهت ارائه مشاوره در انتخاب بهترين راه حلهاي IT، ارتقا، بهينه سازي، و خريد تجهيزات مرتبط ميباشد. اين شركت با بهره مندي از دانش فني تخصصي در زمينه سيستمهاي انتقال اطلاعات (Information Transport Systems) آماده است در تهيه طرحهاي زيربنايي شبكه هاي ديتا و تلكام با شرکتها و موسسات کوچک و بزرگ همكاري نمايد.

 

فلسفه وجودی شرکت کسب دانش و تجربه جهت پیشرفت و ارتقا در زمینه اجرای پروژه های مرتبط با فناوری اطلاعات میباشد. پرسنل شرکت رهنمون گذشته از دانش و تجربه وسیعی که در زمینه های مختلف فعالیت شرکت دارا میباشند بطور مستمر با شرکت در دوره های آموزشی درون و برون سازمانی در حال گسترش و ارتقا دانش فنی خود میباشند. نظام داخلی شرکت رهنمون بر اساس مدیریت مستمر کیفیت و بهینه سازی روشهای سازمانی (TQM) بنا گشته است.

بطور خلاصه توانمندیها و دانش فنی شرکت رهنمون فناوری اطلاعات تشکیل شده است از:
  • روشهای طراحی و اجرای کابل کشی ساخت یافته و استاندارد
  • طراحی، تامین تجهیزات و پیاده سازی شبکه های دیتا مسی، فیبر نوری و بی سیم
  • طراحی و ارائه راه حل برای محاسبات سنگین و پردازش بالا (HPC)
  • طراحی و پیاده سازی شبکه و تجهیزات ذخیره سازی انبوه (SAN)
  • ارائه سرورهای تک، دو، چهار و هشت پردازنده
  • طراحی، مشاوره و پیاده سازی مراکز داده (DataCenter) شامل زیرساخت و تجهیزات
  • نصب و نگهداری سیستمهای عامل شبکه خانواده ویندوز و لینوکس
  • نصب و نگهداری سرویس ها و نرم افزارهای تحت شبکه

 

شركت رهنمون فناوري اطلاعات از اعضاي فعال انجمن بين المللي غير انتقاعي BICSI (كابل كشي ساختمانهاي تجاري) بوده و در ارائه اطلاعات به اين انجمن در حوزه استانداردهاي مورد استفاده و جديد در كشور ايران و مطابقت آنها با استانداردهاي بين المللي اجراي شبكه هاي كامپيوتري فعاليت مستمر دارد.

 

رهنمون افتخار همکاری با شرکتهای معتبر بین المللی در زمینه فناوری اطلاعات را طی سالهای فعالیت خود کسب نموده است. در حال حاضر این شرکت در کنار خدمات مشاوره و اجرای پروژه های IT اقدام به فروش و پخش محصولات شبکه از شرکت ASUS و Cisco، سرورهای تک و چند پردازنده شرکتهای ASUS و HP و همچنین محصولات امنیتی شبکه شرکت آلمانی Astaro مینماید.

 

در زمینه تجهیزات کابلی مسی و فیبر نوری شرکت رهنمون محصولات شرکت فرانسوی Nexans را در پروژه ها و کانالهای فروش خود برگزیده است.

 
 

همچنین رهنمون بعنوان نماینده انحصاری محصولات شرکت اینسپر (Inspur) در "ایران" از اول سال میلادی 2012 شروع به فعالیت نموده است.

ثبت ملی و بین المللی این نمایندگی انحصاری و تعهد مستقیم تولید کننده به ارائه خدمات مهندسی سطح بالا بطور مستقیم در ایران از ارزش بالایی برخوردار است که دیگر محصولاتی که از کانالهای غیر رسمی (کشورهای همسایه) یا بطور قاچاق و علی رغم تحریم کشورمان توسط تولید کننده اصلی صورت میگیرد از این مزیت برخوردار نیستند.

 

شرکت اینسپر که در شهر جینان کشور چین مستقر میباشد، دومین تولید کننده بزرگ سرور و تجهیزات محاسبات بالا و ذخیره سازی در دنیا میباشد که با ارائه راه حلهای ملی به دولت چین و دیگر دولتهای دنیا سابقه درخشانی از سال 1950 در زمینه طراحی و ساخت مراکز داده دارد.

 

با توجه به وجود تحریمها و محدودیتها در ورود محصولات دیگر تولید کنندگان سرور در دنیا به کشورمان و این اصل که تعداد تولید کنندگان اینگونه محصولات بسیار تخصصی، از تعداد انگشتان دست در دنیا فراتر نمیرود، ورود شرکت اینسپر به ایران واقعه مهمی است که در پیشرفت زیرساختهای صنعت IT در کشورمان در سالهای آینده نقش تاثیرگذاری ایفا خواهد نمود.