logo

همکاران بین المللی

 

رهنمون افتخار همکاری با شرکتهای معتبر بین -المللی در زمینه فناوری اطلاعات را طی سالهای فعالیت خود کسب نموده است. در حال حاضر این شرکت در کنار خدمات مشاوره و اجرای پروژه های IT اقدام به فروش و پخش محصولات شبکه از شرکت ASUS و Cisco، سرورهای تک و چند پردازنده شرکتهایASUS ، HP و Inspur و همچنین محصولات امنیتی شبکه شرکت آلمانی Sophos  مینماید. در زمینه تجهیزات کابلی مسی و فیبر نوری شرکت رهنمون محصولات شرکت فرانسوی Nexans را در پروژه ها و کانالهای فروش خود برگزیده است.

 

 

 

شرکت سیسکو سیستمز (Cisco Systems) بعنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات شبکه های ارتباطی در دنیا بیشترین سهم فروش کالاهای زیر ساختی سوییچینگ و روتینگ را در اختیار دارد. با سرمایه گذاری عظیم این شرکت در زمینه تحقیق و توسعه، بسیاری از فناوری های امروز شبکه های ارتباطی و زیرساخت اینترنت توسط این شرکت اختراع و به جامعه فناوری اطلاعات عرضه گشته است. شرکت رهنمون بعنوان عرضه کننده رسمی(Authorized Reseller) تولیدات سیسکو در ایران، بازه وسیعی از محصولات ذکر شده را جهت فروش در کانالهای توزیع و نصب در پروژه های خود ارائه مینماید. پرسنل فنی شرکت با برخوردای از مدارک رسمی سیسکو آماده ارائه مشاوره و طراحی بر مبنای راه حلهای شرکت سیسکو میباشند.

 

 

 

شرکت راه حلهای کابلی نگزنس (Nexans Cabling Solutions) با دفاتر متعدد در اکثر کشورهای اروپایی و تمرکز در دو کشور فرانسه و بلژیک از قدیمیترین تولید کنندگان کابلهای مسی و فیبر نوری و ملحقات زیرساختهای ارتباطی میباشد. محصولات این شرکت شامل کابل و ملحقات کانالهای چند زوجی مسی  شبکه (End-to-End)، کابلهای فیبر نوری و ملحقات سربندی، کابلهای مخابراتی، کابلهای برق ولتاژ بالا و ولتاژ متوسط و کابلهای خاص میباشد. شرکت رهنمون بعنوان عرضه کننده رسمی رسته محصولات شبکه های کامپیوتری نگزنس در ایران همکاری خود را با این شرکت از سال 2004 آغاز نموده است. پروژه های متعدد اجرا شده توسط محصولات نگزنس در ایران شامل نیروگاهها، پالایشگاهها، مراکز مخابراتی و زیرساخت شبکه بسیاری شرکتهای دولتی و خصوص نشانگر کیفیت و تطابق محصولات این شرکت با استانداردهای روز دنیا میباشد.

 

 

شرکت هیولت پاکارد یا اچ پی از قدیمیترین تولید کنندگان سرور و تجهیزات ذخیره سازی و دارای بیشترین سهم فروش بازار در این زمینه میباشد. محصولات این شرکت بازه وسیعی از کامپیوترهای رومیزی، کامپیوترهای کیفی، چاپگرها، اسکنرها و غیره را شامل میگردد. شرکت رهنمون با ارائه سرورها و تجهیزات ذخیره سازی از محصولات این شرکت، در کنار قطعات یدکی و خدمات پشتیبانی مناسب، سعی  دارد نیازهای وسیع مشتریان خود را در خصوص محصولات پر طرفدار این برند بین المللی مرتفع نماید. ارتباط قدیمی و نزدیک شرکت رهنمون با بزرگترین پخش کننده اچ پی در خاورمیانه متضمن ارائه کالای اوریجینال و با کیفیت به مشتری میباشد.

 

 

از شناخته شده ترین نامها در بازار تجهیزات کامپیوتری در ایران میتوان به ایسوس اشاره نمود. این شرکت تایوانی با سابقه طولانی حضور در ایران طرفداران بیشماری را به خود جلب نموده است. بدلیل همین سابقه در تولید برد اصلی کامپیوترهای شخصی، بردهای اصلی سرور (تک و چند پردازنده) ساخته شده توسط ایسوس از کیفیت و قابلیت اطمینان بالایی برخوردارند. همچنین حضور طولانی این شرکت در بازارهای تجهیزات خانگی (Consumer Electronics) در بیش از 130 کشور جهان، دانش و تجربه فراوانی جهت تولید روتر و تجهیزات شبکه خانگی و دفاتر کوچک (SOHO) به این شرکت بخشیده است.
شرکت رهنمون بعنوان پخش کننده رسمی (Authorized Distributor) طی سالهای اخیر بطور اختصاصی سرورها و تجهیزات شبکه این شرکت را در ایران عرضه مینماید.

 

 

همچنین رهنمون بعنوان نماینده انحصاری محصولات شرکت اینسپر (Inspur) در «ایران» از اول سال میلادی 2012 شروع به فعالیت نموده است. ثبت ملی و بین المللی این نمایندگی انحصاری و تعهد مستقیم تولید کننده به ارائه خدمات مهندسی سطح بالا بطور مستقیم در ایران از ارزش بالایی برخوردار است که دیگر محصولاتی که از کانالهای غیر رسمی (کشورهای همسایه) یا بطور قاچاق و علی رغم تحریم کشورمان توسط تولید کننده اصلی صورت میگیرد از این مزیت برخوردار نیستند. شرکت اینسپر که در شهر جینان کشور چین مستقر میباشد، دومین تولید کننده بزرگ سرور و تجهیزات محاسبات بالا و ذخیره سازی در دنیا میباشد که با ارائه راه حلهای ملی به دولت چین و دیگر دولتهای دنیا سابقه درخشانی از سال 1946 در زمینه طراحی و ساخت مراکز داده دارد. با توجه به وجود تحریمها و محدودیتها در ورود محصولات دیگر تولید کنندگان سرور در دنیا به کشورمان و این اصل که تعداد تولید کنندگان اینگونه محصولات بسیار تخصصی، از تعداد انگشتان دست در دنیا فراتر نمیرود، ورود شرکت اینسپر به ایران واقعه مهمی است که در پیشرفت زیرساختهای صنعت IT در کشورمان در سالهای آینده نقش تاثیرگذاری ایفا خواهد نمود.