شرکای تجاری

با برخی شرکای تجاری کلیدی شرکت رهنمون آشنا شوید

شرکای تجاری

با برخی شرکای تجاری کلیدی شرکت رهنمون آشنا شوید

همکاران بین‌المللی

 

شرکت رهنمون طی سالهای فعالیت خود همکاریهای علمی، تجاری و لجستیکی با شرکای بین‌المللی متعددی داشته است. این همکاریها گاهی به جهت تامین محصولات آماده در قالب نمایندگی یا قرارداد پخش و فروش بوده است، گاهی به جهت ارایه و پیاده‌سازی راه‌حلهای مهندسی پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات و گاهی برای انتقال فناوری طراحی، ساخت و تولید و همچنین تامین مواد اولیه تولیدات خود. در زیر به برخی شرکای تجاری عمده شرکت رهنمون اشاره‌ شده است:

ایسوس (ASUSTek Ltd) تایوان، رتبه اول تولید برداصلی (Motherboard) در دنیا و مقام ارزشمندترین برند تایوانی را داراست. این شرکت که در سال 1989 تاسیس گردیده، صاحب فناوریهای متعددی در زمینه سخت‌افزار رایانه‌های شخصی، سرورها و رایانه‌های همراه است. شرکت رهنمون از سال 2007 بعنوان پارتنر استراتژیک با این شرکت همکاری مینماید.

شرکت سیسکو سیستمز (Cisco Systems Inc) در سال 1984 تاسیس گردیده و طی نزدیک به 40 سال فعالیت خود، همواره از پیشروان نوآوری در حوزه زیرساختهای فناوری اطلاعات بوده است. این شرکت با 14 میلیارد دلار درآمد در سال 2022 از بزرگترین تامین کنندگان تجهیزات شبکه در دنیاست. شرکت رهنمون از ابتدای تاسیس نسبت به طراحی، تامین، نصب و راه‌اندازی و پشتیبانی راه‌حلهایی بر مبنای فناوریهای سیسکو مشغول به فعالیت بوده است.

شرکت اینسپر واقع در شهر جینان چین، یکی از سه تولید کننده بزرگ تجهیزات سرور و راه‌حلهای محاسبه و ذخیره سازی انبوه داده در دنیاست. این شرکت با پیاده سازی مراکزداده و زیرساختهای ارتباطی در سطح کشور چین از سال 1946 در این حوزه فعال است. شرکت رهنمون همکاری خود را با اینسپر از سال 2011 بعنوان نماینده انحصاری این برند در کشور آغاز نمود. همچنین این همکاری منجر به تاسیس واحد R&D و انتقال فناوری طراحی و ساخت سرورهای «راینو» در شرکت رهنمون گردید.

شرکت «راه‌حلهای ارتباطی نگزنس» (Nexans Cabling Solutions) یک شرکت چند ملیتی با دفاتری در فرانسه و بلژیک است که در حوزه تجهیزات غیر فعال (کابلی) شبکه‌های داده و مخابرات فعال است. محصولات این شرکت شامل کابلها و تجهیزات سربندی مسی (Copper Cabling) و همچنین فیبرنوری (Fiber Optics) است. شرکت رهنمون همکاری خود را با نگزنس از سال 2004 تحت عنوان نماینده رسمی در کشور ایران آغاز نمود.

اینتل (Intel) بزرگترین و شناخته‌شده ترین شرکت تولید کننده پردازنده (CPU) برای سرورها و رایانه‌های شخصی و همراه در دنیاست. سهم عمده‌ای از تجهیزت پردازشی در جهان از پردازنده‌های معماری x86 این شرکت استفاده نموده و عمده تولید کنندگان تجهیزات سرور و رایانه جزو همکاران تجاری این شرکت معظم هستند. شرکت رهنمون در عمده تجهیزات سرور و ذخیره ساز خود از پردازنده‌های سری Xeon و Core شرکت اینتل استفاده مینماید.

انویدیا (NVIDIA) بزرگترین تولید کننده پردازنده‌های محاسبات برداری (گرافیکی) در جهان است. عمده تولیدکنندگان کارتهای گرافیک (Graphics Accelerators) و کارتهای پردازش تصویر، محصولات خود را بر مبنای پردازنده‌های گرافیکی شرکت انویدیا ارایه مینمایند. شرکت رهنمون در سری سرورهای پردازش گرافیکی (GPU Based Servers) خود از هسته‌های پردازشی شرکت انویدیا استفاده مینماید.

شرکت گیگابایت (GIGABYTE) از تولیدکنندگان شناخته شده بردهای اصلی (Motherboards) و کارتهای گرافیکی (Graphics Controllers) در کشور تایوان است. شرکت رهنمون از بردهای اصلی این شرکت که قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های سری سروری خانواده Xeon تکی و دوتایی دارند در برخی محصولات سرور و ذخیره‌ساز خود استفاده مینماید.

شرکت سامسونگ الکترونیک (Samsung Electronics) بعنوان یکی از بزرگترین شرکتهای کره جنوبی که یک پنجم صادرات این کشور را شامل میگردد تجهیزات متعددی در حوزه مصرفی و صنعتی الکترونیکی تولید مینماید. شرکت رهنمون در تولید تجهیزات پردازشی و ذخیره‌سازی خود از حافظه‌های تولید شده توسط Samsung با ظرفیتها و سرعتهای مختلف و همچنین دارای فناوریهای تشخیص و رفع خطا (ECC) و بافرینگ (RDIMM) استفاده مینماید.

شرکت هاینیکس (SK Hynix) یکی از بزرگترین شرکتهای کره جنوبی است که با فروشی بالغ بر 35 میلیارد دلار در سال 2018 در زمینه تولید اقلام نیمه‌هادی از سال 1949 مشغول به فعالیت است. محصولات این شرکت شامل ماژولهای حافظه دسترسی سریع (RAM) و همچنین رسانه ذخیره‌سازی Flash مانند SSD و NVMe است. شرکت رهنمون در تولید محصولات پردازشی خود از اقلام ارایه شده توسط هاینیکس به دلیل کیفیت و پایداری بالا استفاده مینماید.

شرکت مایکرون (Micron) از بزرگترین تولید کنندگان اقلام نیمه‌هادی در حوزه حافظه‌ها و رسانه‌های ذخیره‌سازی است. محصولات این شرکت تحت برندهای Crucial و Ballistix نیز عرضه میگردد. این شرکت با همکاری شرکت Intel از پایه گذاران فناوری IM Flash است که در ساخت حافظه‌های فلش NAND از آن استفاده میگردد. شرکت رهنمون در تولید محصولات پردازشی و ذخیره‌سازی خود از اقلام ارایه شده شرکت مایکرون استفاده مینماید.

شرکت FSP تایوان از معتبرترین تولیدکنندگان منبع تغذیه تجهیزات رایانه‌ای با کیفیت و قابلیت اطمینان بالا در دنیاست. منابع تغذیه تولیدی این شرکت با دارا بودن تاییدیه‌های CE و 80+ از توان مفید قابل توجهی برخوردارند که از الزامات منابع تغذیه استفاده شده در سرورهاست. در تولید سرورها، منبع تغذیه از اصلی‌ترین قطعات تشکیل دهنده دستگاه است که در کنار مصرف پایین (Green Technology) لازم است توان تامین برق 24/7 برای مدت طولانی را داشته باشد. شرکت رهنمون همچون بسیاری تولید کنندگان معظم دنیا از منابع تغذیه FSP در برخی سرورهای تولیدی خود با برند RINO استفاده مینماید.

در حوزه تولید و عرضه Harddisk، حافظه‌های Flash مبتنی بر فناوری NAND و تجهیزات ذخیره‌سازی SSD میتوان به شرکت Western Digital بعنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان این رده از محصولات اشاره نمود. این شرکت محصولات خود را تحت نامهای WD و SanDisk عرضه مینماید. رده بندیهای مختلف تجهیزات تولیدی این شرکت از قبیل Green، Blue، Red، Black و Purple هر یک برای کاربردهای مختلف ذخیره سازی مانند؛ ذخیره‌سازی انبوه داده سازمانی، داده‌ها با دسترسی فوق سریع برای Streaming، داده سیستمهای نظارت تصویری استفاده میگردند. شرکت رهنمون در سرورها و ذخیره‌سازهایی که ارایه میدهد از محصولات این شرکت بعنوان قطعات تشکیل دهنده استفاده مینماید.

شرکت LSI در زمینه تولید قطعات و اقلام مورد نیاز محصولات ذخیره‌ساز و شبکه فعال است. شرکت رهنمون از راه‌حلها و اقلام تولیدی این شرکت در محصولات سرور و ذخیره‌ساز خود استفاده مینماید. این اقلام شامل پردازشگرهای کنترل‌کننده فناوریهای ذخیره‌سازی مقاوم (RAID Controllers)، رابطهای شبکه‌های ذخیره‌سازی و ماژولهای ارتباطی شبکه است. این تجهیزات امکان ارتباط رسانه‌های متعدد ذخیره‌سازی (هارددیسکها و SSDها) را با برد اصلی سرور و امکان استفاده از فناوریهای تعدد هارددیسکها و مقاومت در برابر خرابی فراهم مینمایند.

شرکت دلتا الکترونیک (Delta Electronics) از تولید کنندگان معتبر تجهیزات خنک کننده و همچنین منابع تغذیه DC مورد نیاز محصولات فناوری اطلاعات است. این شرکت با نوآوری در زمینه کاهش مصرف منابع تغذیه برای مراکزداده حساس و بالابردن قابلیت اطمینان این اقلام در میان تولید کنندگان این تجهیزات به جایگاه قابل توجهی دست یافته است. شرکت رهنمون از اقلام تولیدی این شرکت در تولید تجهیزات سرور و ذخیره‌سازی خود با برند RINO استفاده مینماید

شرکت Broadcom در سال 1961 تاسیس گردیده و در زمینه طراحی، تولید و یکپارچه سازی اقلام نیمه هادی مورد استفاده در سخت‌افزارهای پردازشی و شبکه فعال است. شرکت رهنمون از تراشه‌ها و کارتهای یکپارچه بر مبنای فناوری این شرکت در محصولات سرور و ذخیره‌ساز خود با برند RINO استفاده مینماید. این قطعات در بخش ارتباطات بیرونی محصولات راینو جهت دسترسی به شبکه‌های Ethernet و FC و همچنین در بخش مدیریت کنترل تجهیزات ذخیره‌سازی RAID Controllers مورد استفاده قرار میگیرند.

شرکت AMD یا Advanced Micro Devices رقیب اصلی شرکت اینتل در ارایه پردازنده‌های رایانه‌ها و سرورها بر مبنای معماری x86 است. این شرکت تولیدکننده پردازنده، چیپستهای برداصلی، چیپستهای گرافیکی و FPGA برای سرورها و ایستگاههای کاری است. این شرکت پردازنده‌های در رده رایانه شخصی و همچنین در رده سروری در بازه محصولات خود دارد. شرکت رهنمون در برخی محصولات خاص خود از پردازنده‌های x86 شرکت AMD استفاده مینماید.

شرکت تایوانی AcBel Polytech Inc از تولیدکنندگان مطرح منابع تغذیه تجهیزات فناوری اطلاعات در دنیاست. محصولات این شرکت از کیفیت و پایداری لازم جهت استفاده در تجهیزات حساس سرور و ذخیره‌ساز برخوردارند. همچنین این شرکت منابع تغذیه خاص DC/DC و Flex برای تجهیزات پردازشی با مصارف خاص مخابراتی یا بعنوان Appliance تولید مینماید. شرکت رهنمون از اقلام ارایه شده AcBel در تولید برخی محصولات خاص خود با برند RINO استفاده مینماید.

شرکت Kingston Technology Corporation یک کمپانی چند ملیتی است که در زمینه تولید حافظه‌های Flash و RAM در رده‌های رایانه شخصی و سروری فعال است. بسیاری تولید کنندگان سرور دنیا از جمله HP و Dell از ماژولهای حافظه تولیدی این شرکت در محصولات خود استفاده مینمایند. این برند از نامهای شناخته شده و قدیمی در بازار ایران است. شرکت رهنمون در برخی محصولات پردازشی و ذخیره‌سازی و همچنین رایانه‌های صنعتی و یکپارچه خود از اقلام ارایه شده Kingston استفاده مینماید.

امروزه در دنیا، مدیریت زنجیره تامین قطعات و مواد اولیه شاید کلیدی‌ترین بخش شرکتهای مهندسی و تولیدی بخصوص در صنایع پیشرفته (Hightech) است. شرکت رهنمون جهت تامین اقلام مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های زیرساختی و همچنین برای دسترسی به مواد اولیه محصولات تولیدی خود در حال حاضر با 37 شرکت بین‌المللی و بیش از 80 شرکت داخلی در حوزه‌های مختلف تولید و ارایه تجهیزات و مواد اولیه در ارتباط نزدیک است.

icon1 (1)

محصولات

رهنمون در یک نگاه

راهکارها

پروژه ها

تماس با ما